Mistrz Polski U20, uczestnik EuroBasketu U20, wicemistrz Polski seniorów, zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, uczestnik Basketball Champions League i FIBA Europe Cup, MVP zaplecza ekstraklasy FILIP ZEGZUŁA wciąż grać będzie dla Radomia!

Prawdziwym hitem transferowym jest pozostanie w zespole Filipa, byłego MVP zaplecza ekstraklasy, doświadczonego, radomskiego koszykarza, który na oferty tego lata nie mógł narzekać!

Wszyscy pamiętamy jego wspaniałe występy w 1. lidze, jeszcze pod wodzą śp. trenera Karola Gutkowskiego. Już wtedy był prawdziwą gwiazdą, którą widział w swoich szeregach niemal każdy zespół zaplecza. Zarówno w 1. lidze, jak i w Energa Basket Lidze Filip zawsze pokazywał znakomity basket, a przede wszystkim ogromne zaangażowanie. Wykazywał się profesjonalizmem, którym zarażał również innych graczy.

Przez kilka lat grania w Energa Basket Lidze Filip nabrał ogromu doświadczenia. Na najwyższym szczeblu zaliczył łącznie 762 punkty, nie licząc gry w “Pucharach”. Doświadczenie, które zdobył, w sezonie 2022/2023 z pewnością wykorzysta na parkietach Suzuki 1 Ligi, gdzie przecież też święcił niemałe, indywidualne sukcesy. W sezonie 2015/2016 był czołową postacią ligi, a w kolejnym udowodnił, że jest po prostu… najlepszy! Ze średnimi 19,5 punktów, 4,7 zbiórki, 5,2 asyst został okrzyknięty Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem!

W Radomiu, swoim rodzimym mieście, gra nieprzerwanie profesjonalnie od sezonu 2010/2011. Śmiało więc można go nazwać lokalnym patriotą. Zwłaszcza, jeśli uchylimy rąbka tajemnicy pisząc, że Filip nie tylko teraz, ale i w przeszłości był kuszony przez kilka klubów z Energa Basket Ligi. Pozostał jednak wierny barwom, miastu i przede wszystkim kibicom, za co należy mu się olbrzymi szacunek.

Jesteśmy przekonani, że w kolejnych rozgrywkach jego rola w zespole Roberta Witki znacznie wzrośnie i będzie jednym z głównych aktorów spektaklu pt. #JeszczeBędziePięknie, czyli powrotu do ekstraklasy!

Kontrakt został zawarty na dwa najbliższe sezony, gdzie drugi z nich jest opcjonalny.

Filip, bardzo się cieszymy, że zostajesz w Radomiu!!!