Sezon 2022/2023 wreszcie startuje! W sobotę drużyna Roberta Witki wybiegnie na parkiet Radomskiego Centrum Sportu by rozpocząć drogę powrotną do Energa Basket Ligi. Zapowiedź meczu HydroTruck Radom – BS Polonia Bytom.

W przedsezonowych meczach drużyna zaprezentowała się przyzwoicie. Przegrała tylko dwa spotkania, z czego jedno z ekstraklasowym Sokołem Łańcut. Okres ten zespół przepracował solidnie i jest gotowy do starć ligowych. Nasz sobotni przeciwnik radził sobie nieco słabiej, zwłaszcza w starciach z pierwszoligowcami. Jednak wyniki sparingów nie do końca mogą odzwierciedlać prawdziwy potencjał zespołu. Zwłaszcza, że Polonia jest zespołem, który tak jak my, będzie nowicjuszem na tym szczeblu rozgrywek w sezonie 2022/2023. My, jako spadkowicze, goście – jako drużyna z awansem.

W Polonii na uwagę, zdaniem obserwatorów, zasługują przede wszystkim trzy nazwiska. Marek Piechowicz, Patryk Wieczorek i Michał Chrabota. Ci trzej zawodnicy mają tworzyć trzon ofensywy bytomskiego teamu. My jednak skupiamy się na każdym koszykarzu i każdy z drużyny Polonii został wzięty pod lupę sztabu szkoleniowego. Jesteśmy przekonani, że nasza drużyna do pierwszego ligowego starcia przygotuje się bezbłędnie.

Teraz o brakach, niestety dotkliwych. Jak już pisaliśmy na łamach naszego facebookowego konta, urazu twarzy doznał Filip Zegzuła, który stanowi w dużej mierze o zdobywaniu punktów i jest jednym z głównych filarów naszej drużyny. Filip jest po zabiegu i aktualnie trenuje indywidualnie nosząc specjalną maskę. Na pewno nie zobaczymy go w sobotę na parkiecie, a to oznacza, że ciężar zdobywania punktów będzie rozłożony na pozostałych koszykarzy. Jednak w ostatnim sparingu widzieliśmy, że w zespole mamy zawodników, mogących wziąć ciężar gry na swoje barki i mimo absencji Filipa Zegzuły jesteśmy dość spokojni o nasz ofensywny potencjał.

Trener Robert Witka:

Nareszcie zaczynamy granie o ligowe punkty! Po długich tygodniach przygotowań w końcu przyszedł czas, na który wszyscy czekaliśmy. W pierwszej kolejce z mierzymy się z drużyną z Bytomia, która zaczęła przygotowania najwcześniej ze wszystkich drużyn występujących w Suzuki 1. lidze, a co za tym idzie, powinna być najbardziej zgrana i przygotowana do sezonu. Mimo, że nie wszystkie sparingi poszły po myśli zespołu ze Śląska, to nie należy lekceważyć tej drużyny! Posiada ona kilku doświadczonych zawodników, którzy wiedzą jak grać na tym poziomie. My przystąpimy do tego meczu osłabieni brakiem kontuzjowanego Filipa Zegzuły, ale mamy graczy, którzy są gotowi go zastąpić. Uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu i będziemy chcieli się dobrze zaprezentować przed własną publicznością.

Na mecz 1. kolejki Suzuki 1. Ligi HydroTruck Radom – BS Polonia Bytom zapraszamy w sobotę 24 września 2022 roku na godzinę 17 do hali Radomskiego Centrum Sportu. Bilety do nabycia na stronie sklep.rcsradom.pl.