W Radomiu ponownie zagra mistrz Polski juniorów starszych pamiętnej drużyny Karola Gutkowskiego, wicemistrz Polski PLK, zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski, a także uczestnik europejskich rozgrywek. Do naszego miasta wraca po kilkuletnich wojażach Damian Jeszke!

Bohater transferu bronił radomskich barw w latach 2013-2017. W tym czasie odnosił największe, jak dotychczas, sukcesy w swojej karierze. W tamtym okresie był też jedną z głównych postaci w rezerwach, prowadzonych przez coacha Gutkowskiego. Pokazał się również w Europie grając w Basketball Champions League i FIBA Europe Cup. W międzyczasie przywdział srebrny medal mistrzostw Polski, podniósł Puchar Polski i Superpuchar Polski. Po pierwszej, radomskiej przygodzie Damian powędrował na sezon do Koszalina. Tam rozegrał najlepszy rok w swojej karierze, notując 9,4 punktów na mecz. Jeszcze przed zakończeniem rozgrywek przeniósł się do Torunia, w barwach którego zagrał w 11 meczach. Sezon 2018/2019 spędził już w Sopocie, a kolejne lata w Lublinie, grając zarówno w Energa Basket Lidze, jak i w drugiej drużynie Startu. Ostatni rok w Lublinie nie mógł zaliczyć do udanych, bowiem jego rola w ekipie spadła, z czego nie mógł być zadowolony. Teraz czas na odrodzenie! Znając jego wysoki potencjał, z największą przyjemnością podpisaliśmy umowę, na mocy której popularny “Jeżu” reprezentować będzie HydroTruck Radom! Wierzymy, że będzie jednym z liderów drużyny w Suzuki 1. Lidze i pomoże nam w powrocie do ekstraklasy.

Bardzo się cieszę na powrót do Radomia. To tutaj się wszystko zaczęło! Mam nadzieję, że jak najszybciej wrócimy na koszykarskie salony. Zrobię wszystko, by pomóc osiągnąć ten cel. Jestem bardzo podekscytowany na ten powrót i nie mogę się doczekać najbliższego sezonu. – tak skomentował swój udział w misji #JeszczeBędziePięknie Damian Jeszke.

Damian, witamy w HydroTrucku Radom!

Umowa podpisana jest za dwa najbliższe sezony. Kontrakt zawiera opcje.

Widzieliście ten materiał?