Przedstawiamy plan przygotowań do sezonu 2021/2022! Energa Basket Liga

Już za sześć dni spotykamy się na pierwszych zajęciach. Jak będą przebiegały przygotowania? Na to pytanie odpowiedział nam trener Marek Popiołek.Marek Popiołek.

Przygotowania do sezonu 2021/2022 rozpoczniemy 19 lipca. Pierwszy tydzień będzie wprowadzający, gracze sporo będą pracować nad techniką indywidualną. Będziemy się przygotowywać do tego, aby w drugim tygodniu okresu przygotowawczego zacząć zajmować się już grą 5 na 5. Wtedy też zaczniemy rozgrywać mecze sparingowe z innymi drużynami. Najpierw, w ostatni dzień lipca zagramy w Warszawie z Legią. Następnie we Włocławku, kolejno 4 sierpnia z Anwilem i 6 z GTK. W dniach 13-14 sierpnia będziemy uczestniczyć w turnieju organizowanym przez Pszczółkę Start Lublin. Tydzień później będziemy gospodarzami III Memoriału Karola Gutkowskiego. Cały czas, między meczami kontrolnymi, będziemy szlifować naszą formę.

Kiedy zakończymy przygotowania?

Kilka dni przed planowanym startem ligi zagramy ostatni sparing. Przeciwnik zostanie potwierdzony po ogłoszeniu terminarza rozgrywek.

Wszystko zatem dopięte na ostatni guzik?

Tak! Jestem bardzo zadowolony z tego, że praktycznie wszystkie ustalenia dotyczące okresu przygotowawczego są już potwierdzone i nie mogę się doczekać pracy na parkiecie.