Piątek i sobota były dla nas bardzo udane! Zwyciężyliśmy oba mecze w ramach Memoriału Zdzisława Niedzieli i niepokonani zgarnęliśmy puchar za turniejowe zwycięstwo!

Do Lubina pojechaliśmy wciąż bez kilku podstawowych zawodników. Trener Marek Popiołek nie mógł skorzystać z Anthonego Irelanda, Filipa Kraljeviča oraz AJ Englisha, który wciąż czeka na przylot do Polski. Mimo jakże cennych braków kadrowych, HydroTruck Radom pokazał w Lublinie kawał zacnej koszykówki.

W piątek ekipa trenerów Popiołka i Dudzika zagrała z MKS Dąbrową Górniczą, w której szeregach od sezonu 2021/2022 występuje wieloletni, były już koszykarz naszej drużyny, Marcin Piechowicz. Mecz był wielobarwny, z wieloma ekscytującymi zwrotami. MKS ma poukładaną drużynę, jednak w najważniejszych momentach psychika naszych zawodników nie zawiodła, a swoją wysoką formę potwierdził Mike Moore, najlepszy punktujący koszykarz meczu. Warto dodać, że znakomicie grę, pod nieobecność Anthonego Irelanda prowadził Paweł Dzierżak, a swoje ofensywne aspiracje potwierdził w tym spotkaniu Jakub Zalewski. Pierwsza potyczka w Lublinie zwycięska!

MKS Dąbrowa Górnicza – HydroTruck Radom 82:87

Moore 22, Zalewski 18, Lewandowski 12, Wall 10, Ostojić 9, Dzierżak 7, Zegzuła 6, Ziółko 3, Żmudzki 0

FOTORELACJA

W sobotę na parkiecie lubelskiego Globusa mierzyliśmy się z drużyną Roberta Witki. Nasz były koszykarz i trener zbudował w Gliwicach bardzo mocną ekipę, z Jabarie Hindsem na czele. To właśnie GTK było faworytem sobotniej konfrontacji… Już jednak początek spotkania pokazał, że radomscy fighterzy nie oddadzą łatwo zwycięstwa, mało tego, nasz zespół grał mądrze, agresywnie i świetnie w obronie! Pierwsza połowa była wręcz popisem gry na własnej połowie. Nieco inny obraz gry widoczny był w kolejnych dwóch kwartach. Koszykarze z Gliwic częściej trafiali do obręczy, czym udało im się doprowadzić do dogrywki. W dodatkowej części gry nie daliśmy sobie odebrać zwycięstwa! Mimo przegranej drugiej połowy odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo, pokazując ponownie, że przygotowania do sezonu idą w bardzo dobrym kierunku! Ponownie klasę pokazał Mike Moore, dziś jednak dostał solidne wsparcie od Filipa Zegzuły, a także Danilo Ostojicia i Pawła Dzierżaka. Swoje dołożył również Alek Lewandowski. GTK ograne, a to oznaczało zwycięstwo w Memoriale Zdzisława Niedzieli!

GTK Gliwice – HydroTruck Radom 84:90

Moore 18, Zegzuła 17, Dzierżak 15, Ostojić 15, Lewandowski 13, Zalewski 9, Wall 3, Żmudzki 0, Ziółko 0.

FOTORELACJA

Już za niespełna tydzień odbędzie się III Memoriał Karola Gutkowskiego! W hali przy ul. Narutowicza zobaczycie zespoły HydroTrucka, GTK Gliwice, Legii Warszawa oraz Polskiego Cukru Pszczółki Startu Lublin. O tym wydarzeniu już niebawem!