Sobotnie emocje narobiły wszystkim niesamowitego apetytu na niedzielne mecze. Dziś o “brąz” Legia Warszawa zmierzyła się z Polski Cukier Pszczółka Startem Lublin, a w finale turnieju podjęliśmy GTK Gliwice.

O godzinie 15 swój bój rozpoczęły ekipy z Warszawy i Lublina. Jak można się było spodziewać, emocji w tym meczu nie brakowało, choć nie były tak gorące jak dzień wcześniej. Już od pierwszych minut koszykarze ze stolicy pokazywali znacznie lepszy basket, pozostawiając swego rywala nieco w cieniu tej rywalizacji. Legioniści zdominowali pierwszą kwartę i w pozostałych częściach spotkania kontrolowali spokojnie wynik, wciąż go powiększając. Brawo dla podopiecznych trenera Kamińskiego.

Legia Warszawa – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 91:67 (26:14, 21:19, 28:15, 16:19)

Legia: Adbur-Rahkman 22, Kamiński 16, Cowels 15, Kulka 11, Sharkey 8, Koszarek 8, Didier-Urbaniak 6, Wyka 3, Sadowski 2, Kołakowski 0
Start: Kostrzewski 12, Walda 12, Jeszke 11, Dziemba 9, Carter 8, Pelczar 4, Szymański 4, Davis 3, Taylor 2, Ciechociński 2, Stopierzyński 0

Dokładnie o 17:30 piłka poszybowała w górę i rozpoczął się finał pomiędzy HydroTruckiem i gliwickim GTK. Gościom od początku spotkania grało się luźniej. My, mimo czystych pozycji, nie potrafiliśmy znaleźć drogi do kosza… Nieco lepszą skuteczność złapaliśmy w drugiej kwarcie, ale wciąż nie mogliśmy zbliżyć się do gości. Po pierwszej połowie musieliśmy gonić drużynę z Gliwic. Po przerwie było znacznie lepiej! Początek kwarty nasz – wreszcie zaczęło nam wpadać częściej niż gliwiczanom. Niestety końcówka kwarty ponownie należała do przyjezdnych. Kolejna odsłona na remis, a to oznaczało, że czekała nas nerwówka. Gonienie wyniku w ostatniej odsłonie nie wiodło się po naszej myśli. Piłka nie wpadała do kosza – gościom przeciwnie. GTK odniosło zwycięstwo i zrewanżowało się za porażkę w finale Memoriału w Lublinie. Gratulujemy drużynie Roberta Witki.

HydroTruck Radom – GTK Gliwice 64:77 (13:21, 17:17, 20:20, 14:19)

HydroTruck: Moore 13, Ireland 13, Dzierżak 13, Ostojić 8, English 6, Kraljevič 6, Lewandowski 5, Zalewski 0, Wall 0, Zegzuła 0, Żmudzki 0
GTK: Hinds 21, Woods 17, Ramstedt 16, Gołębiowski 9, Williams 5, Szymański 4, Put 3, Wiśniewski 2

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w ten piękny weekend. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali hołd naszemu Przyjacielowi. Miejmy nadzieję, że turniej Jego imienia na zawsze wpisze się w koszykarską historię Radomia.