Po intensywnym okresie przygotowawczym nadszedł czas na poważne granie! Meczem z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk rozpoczynamy sezon 2021/2022 Energa Basket Ligi!

Drużyna naszego rywala to zupełnie nowa marka w Energa Basket Lidze. Aktualny mistrz Suzuki 1. Ligi był bezkonkurencyjny na zapleczu ekstraklasy. Jak będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej? Z teamu pierwszoligowego nie zostało zbyt wiele. W drużynie Czarnych zameldowało się kilku nowych zawodników, na których z pewnością będzie trzeba uważać. W sparingach przedsezonowych wyróżniali się Kanadyjczyk Marek Klassen i Amerykanin William Garrett. W meczu przeciwko szczecińskim Wilkom błysnął również Amerykanin Lewis Beech. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa wygląda na gotową na nowe wyzwania, jakimi są zmagania w Energa Basket Lidze.

HydroTruck Radom w okresie przygotowawczym rozegrał dziewięć spotkań. Wszystkie przyniosły bardzo dużo materiału, z którego sztab trenerski przed startem sezonu wyciągnął najwięcej jak się dało. Mimo początkowych problemów zdrowotnych kilku koszykarzy, okres ten przepracowany został solidnie przez wszystkich, a zawodnicy już nie mogą się doczekać pierwszego podrzutu piłki w sezonie 2021/2022! Przed pierwszym meczem najważniejszą informacją jest ta o zdrowiu naszych graczy – wszyscy są mają się doskonale, wszyscy są gotowi do gry! Oficjalnie możemy napisać, że drużyna jest zgrana i nastawiona na walkę!

Trener Marek Popiołek:

Jesteśmy zadowoleni z tego, co zrealizowaliśmy w okresie przygotowawczym. W pierwszym jego etapie mieliśmy wprawdzie problemy z kontuzjami i chorobami niektórych graczy, jednak dzięki obecności młodych zawodników na pierwszych treningach i sparingach udało nam się utrzymać ciągłość treningu i jego odpowiednią intensywność. Po tym, jak dołączyli do drużyny A.J. English i Filip Kraljević uważam, że na ten moment nasz zespół jest kompletny. Mamy wystarczająco dużo zawodników, aby w trakcie treningu i meczu utrzymać wysoką intensywność. Mamy graczy mogących występować na kilku pozycjach, więc jako trener mam ten komfort, że mogę zmieniać styl gry drużyny w trakcie meczu. W trakcie okresu przygotowawczego rozegraliśmy 9. spotkań kontrolnych, co dało nam niezbędny materiał do analizy, ale pozwoliło także na zbudowanie podstaw naszego systemu defensywnego i ofensywnego, co będziemy doskonalić w trakcie sezonu. Wszyscy zawodnicy są obecnie zdrowi, pełni energii oraz głodni gry i z takim nastawieniem będą przystępować do pierwszego meczu ligowego z Czarnymi Słupsk, na który zapraszam wszystkich kibiców.

Trenerzy, zawodnicy, działacze – wszyscy jesteśmy pełni optymizmu przed inauguracyjnym meczem sezonu! Wszyscy nie możemy się doczekać czwartkowego popołudnia. Wszyscy nie możemy się doczekać pierwszego spotkania o punkty Energa Basket Ligi z dopingiem naszych wspaniałych kibiców!

Czwartek, 2 września, godzina 18:30 – musicie być z nami! Serdecznie zapraszamy do hali MOSiR!

Bilety są dostępne TUTAJ. Gorąco zachęcamy do zakupu MULTIKARNETU, który upoważnia do wejścia na wszystkie mecze domowego drużyn HydroTrucku Radom, E.Leclerc Moya Radomki Radom i Cerrad Enea Czarni Radom.

Transmisja spotkania w serwisie EMOCJE.tv.

WAŻNY KOMUNIKAT DLA MULTIKARNETOWICZÓW

Z uwagi na tymczasowy brak możliwości odbioru multikarnetu przed jutrzejszym meczem, mamy dla Was ważny komunikat. Przed meczem, po wejściu do hali od ul. Narutowicza czekać będzie stoisko oznaczone informacją MULTIKARNET. Przy stoisku czekać na Was będą wejściówki jednorazowe na inauguracyjny mecz z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk. Prosimy zabrać ze sobą dokument tożsamości.