Przed nami elektryzujący pojedynek! W czwartek gramy DERBY województwa Mazowieckiego! Do Radomia przyjedzie stołeczna Legia!

Pojedynki z “legionistami” w Radomiu zawsze podnosiły ciśnienie kibicom. Chociażby pamiętny mecz z poprzedniego sezonu, w którym dzięki dwóm trafionym rzutom osobistym Jabariego Hindsa zwyciężyliśmy 71:70. Sezon wcześniej, po dramatycznym boju, dowieźliśmy zwycięstwo do ostatniej syreny, wygrywając 79:76. W sezonie 2018/2019 pięcioma punktami ograliśmy zespół ze stolicy, również po bardzo emocjonującym meczu. Jak widać, z Legią gramy zawsze do końca i zawsze te spotkania są niezwykle atrakcyjne dla kibicowskiego oka!

Goście! Prowadzeni przez dobrze znanego radomskim kibicom, trenera Wojciecha Kamińskiego, nie mieli szczęścia w ostatniej kolejce. W swojej hali Legia przegrała z ekipą byłego asystenta “Kamyka” z czasów pobytu w Radomiu, Marka Łukomskiego. PGE Spójnia Stargard w ostatniej akcji meczu zapewniła sobie zwycięstwo. Po tej porażce Legia albo będzie podrażniona i głodna odwetu na najbliższym rywalu, albo nieco podłamana, co będziemy mogli wykorzystać. Stawiamy jednak na ten pierwszy scenariusz, a zatem w czwartek spodziewać się możemy bardzo ciężkiej przeprawy. Czwarty zespół poprzednich rozgrywek nie należy do słabeuszy, a ambicje warszawskiej Legii są naprawdę wysokie!

Prym w szeregach gości wiodą obcokrajowcy i… Łukasz Koszarek! Po przeprowadzce do Warszawy doświadczony rozgrywający “odżył”. Gra więcej, gra skutecznie, gra mądrze! Nie ma mowy o zlekceważeniu tego koszykarza! W drużynie Legii najlepiej punktującymi zawodnikami są Amerykanie Muhammad-Ali Abdur-Rahkman (17,3 punktów na mecz), Joshua Sharkey (15) i Raymond Cowels (13,5). Nie można pominąć zawsze groźnego Chorwata Jure Škificia, który ma w swoim repertuarze mnóstwo efektywnych zagrań i rewelacyjny przegląd pola! Legia jako zespół jest naprawdę groźna! My jednak posiadamy prawie najlepszy atak ligi, najlepiej rzucamy za trzy i mamy lepszą deskę – spróbujemy wykorzystać te atuty!

Jesteśmy przekonani, że w czwartkowy wieczór będzie nie mniej emocjonująco aniżeli w poprzednich sezonach! Wszak to nie tylko mecz o punkty! To przecież DERBY! A derby rządzą się zupełnie innymi prawami…

Trener Marek Popiołek ma swoje przemyślenia co do tego spotkania. Przeczytajcie!

Mecz z Legią będzie dla kibiców bardzo ciekawy, bo spotkają się dwie drużyny, które jak do tej pory są najlepiej notowane, jeśli chodzi o ofensywę. Warszawska Legia ma w swoich szeregach kilku bardzo dobrych strzelców dystansowych, w związku z czym musimy być agresywni i wybić ich z rytmu. Jeżeli poprawimy też zbiórkę w obronie, to jestem dobrej myśli i sądzę, że możemy w tym meczu odnieść zwycięstwo.

Odkąd Legia awansowała ponownie do ekstraklasy, ani razu w meczu o punkty nie wygrywała w Radomiu! Tę tradycję wypadałoby podtrzymać! W czwartek liczy się tylko zwycięstwo!!!

Na spotkanie HydroTruck Radom – Legia Warszawa zapraszamy w czwartek, ostatniego dnia września, na godzinę 19:30 do radomskiej hali MOSiR. Bilety będą dostępne w kasie hali przed rozpoczęciem spotkania, natomiast w ciągłej sprzedaży znajdziecie je w internecie. Transmisja w serwisie Emocje.TV.

Patronem i sponsorem meczu z Legią jest firma EURO SERWIS OIL.