Drugi wyjazd w sezonie. Zagramy w Sopocie!

Dotychczas zagraliśmy jedynie raz na wyjeździe. Wówczas pokonaliśmy w Szczecinie Kinga, po ultraofensywnych zawodach. Jak będzie we wtorek? Na naszej drodze staje uczestnik europejskich rozgrywek FIBA Europe Cup – Trefl Sopot!

Sopocianie w Energa Basket Lidze radzą sobie dobrze. Po inauguracyjnej porażce z Twardymi Piernikami Toruń były już tylko zwycięstwa. GTK, PGE Spójnia i Polski Cukier Pszczółka to drużyny, które musiały uznać wyższość drużyny z Sopotu. Trefl ma zatem bilans 3:1 i we wtorek przed własną publicznością będzie chciał dołożyć kolejne zwycięstwo do ligowej tabeli. Nasza drużyna prowadzona przez trenera Marka Popiołka nie chce do tego dopuścić, lecz aby tego dokonać, to przede wszystkim nie można zagrać tak jak w meczu z Legią. To już będzie połowa sukcesu! Kolejna połowa to skuteczne egzekwowanie założeń przedmeczowych i dobre reagowanie na sytuację na parkiecie.

Statystycznie we wtorek spotkają się dwie ofensywne ekipy. Trefl jest trzecią, a HydroTruck czwartą siłą pod względem zdobywanych punktów w sezonie. Sopocianie tracą jednak znacznie mniej punktów niż my, mają lepszą zbiórkę, rozdają więcej asyst i popełniają mniej strat.

Statystyki zatem przemawiają za naszym przeciwnikiem. Czeka nas bardzo trudne zadanie. Wyzwaniem będzie zatrzymanie liderów Trefla, Yannicka Franke, Brandona Younga czy Joshue Sharma. Wszystkie puzzle naszego przeciwnika składają się na jeden, doborowy obraz, a naszym zadaniem będzie rozłożyć go na czynniki pierwsze i wpakować do pudełka!

Mamy za sobą najsłabszy mecz w sezonie, który dał nam do myślenia. Zespół i każdy zawodnik z osobna zrobili już rachunek sumienia. Błędy zostały wskazane, odnalezione, a nauka z nich zostanie wyciągnięta. W wtorek chcemy być znacznie silniejsi. Chcemy pokazać taki charakter i serce, jakie pokazaliśmy w Szczecinie!

Trener Marek Popiołek:

Trefl to na pewno klasowa drużyna. Udowodnili to choćby tym wywalczonym przed kilkoma dniami awansem do fazy grupowej FIBA Europe Cup. W swoim składzie mają graczy dobrych w grze pick and rollowej, kilku strzelców oraz zawodników groźnych w grze tyłem do kosza. Na pewno będą trudni do powstrzymania, natomiast wierzę w to, że mój zespół będzie się w stanie wznieść na wyżyny swoich umiejętności i nawiązać walkę w Sopocie. Mamy pomysł na to, jak zaskoczyć faworyzowanych gospodarzy i mam nadzieję, że uda się to nam zrobić.

Spotkanie 4. kolejki Energa Basket Ligi Trefl Sopot – HydroTruck Radom zostanie rozegrane we wtorek 5 października 2021 roku, początek o godzinie 19. Mecz obejrzycie w serwisie Emocje.TV.