Drugie wyjazdowe zwycięstwo! Trefl pokonany!

Mecze wyjazdowe naszej ekipy są emocjonujące od początku do końca, a co ważniejsze – zwycięskie! Podsumowanie spotkania z sopockim Treflem!

HydroTruck Radom jechał do Sopotu po trzech przegranych z rzędu. Trefl był w zupełnie odwrotnej sytuacji, w lidze nie przegrał od trzech spotkań. Sopocianie byli zatem faworytami tej konfrontacji. Teoretycznie zatem to na naszym przeciwniku ciążył obowiązek wygranej, ale to my takim nastawieniem wsiedliśmy w poniedziałek do autokaru! Pojechaliśmy do Sopotu po zwycięstwo!

Już od pierwszych sekund “rzuciliśmy” się do ataku. Trefl nie był jednak dłużny i tak właśnie rozpoczęła się strzelanina. W połowie kwarty mogliśmy się cieszyć z prowadzenia wyższego niż jedno posiadanie. Po punktach AJ Englisha prowadziliśmy 13:8, a nasza gra wyglądała dobrze. Skuteczność stała na wysokim poziomie, obrona pracowała przyzwoicie. Na dwie i pół minuty przed końcem po trafieniu Pawła Dzierżaka prowadziliśmy nawet 10. punktami. Ostatecznie jednak pierwszą kwartę wygraliśmy 26:21.

Początek kolejnej odsłony to kontynuacja nasze dobrej gry na atakowanej połowie. Świetnie funkcjonował nasz atak pozycyjny. Jednak do pewnego momentu… Od szóstej minuty gracze Trefla zacieśnili obronę. Grali uważniej, a my przestaliśmy trafiać z taką skutecznością jak w otwierającej mecz kwarcie. Na cztery minuty przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca tej części gry. Nie złożyliśmy broni! Ostatecznie drużyna z Sopotu zakończyła pierwszą połowę prowadzeniem zaledwie jednopunktowym.

Trzecią kwartę rozpoczęliśmy od dwóch celnych osobistych Englisha i trafieniu Anthonego Irelanda. Zaliczka trzypunktowa szybko jednak została zniwelowana. Kilka trafionych rzutów Michała Kolendy wyprowadziło Trefl na kilkupunktowe prowadzenie. My natomiast przestaliśmy trafiać. Na niespełna trzy minuty do końca trafiliśmy do rywali już osiem punktów, by ostatecznie przed ostatnią kwartą przegrywać różnicą siedmiu oczek.

Pogoni za rywalem od początku kwarty nie było, jednak nie pozwalaliśmy gospodarzom na odskoczenie. Sami jednak nie potrafiliśmy zbliżyć się do sopocian na odległość jednego posiadania. Nadzieja wróciła w połowie kwarty, kiedy to po celnym trafieniu Irelanda zbliżyliśmy się do Trefla na cztery oczka. Już kilkadziesiąt sekund później za sprawą Filipa Kraljevicia udało się wreszcie wrócić do gry! Dwa punkty straty i “zabawa” rozpoczęła się od nowa! Za sprawą tego samego koszykarza na trzy minuty przed końcem na tablicy wyników wyświetlany był remis! Kolejne akcje to nieco chaosu po obu stronach. Zaczęły się mnożyć straty i faule. Niepewność po obu stronach była widoczna, a widmo porażki zaglądało do obu ekip. Pierwszymi, którzy wyszli na prowadzenie byli koszykarze HydroTrucku po celnym trafieniu AJ Englisha! W kolejnych akcjach punktowali już tylko koszykarze… HydroTrucku! Na 40 sekund przed końcem prowadziliśmy pięcioma punktami! Ku zdziwieniu sopockiej publiczności, Trefl przestał trafiać, a my tego prowadzenia nie oddaliśmy już do końca, pokazując charakter i olbrzymie serce! Warto wspomnieć, że w ostatniej kwarcie od stanu 75:65 zanotowaliśmy run 17:0! Tym samym wywieźliśmy z Sopotu niezwykle cenne i zasłużone zwycięstwo!

Na uwagę zasługuje występ Anthonego Irelanda, który zaliczył świetny występ notując 25 punktów i 9 asyst, wracając do najlepszej piątki asystujących Energa Basket Ligi, a także Filipa Kraljevicia, który do 14 punktów dołożył aż 5 bloków, umacniając się na pozycji ligowego lidera w tej kategorii!

Trefl Sopot – HydroTruck Radom 80:85 (21:26, 26:20, 22:16, 11:23)

Trefl: Sharma 19, Moten 16, Kolenda 13, Franke 10, Gruszecki 10, Szlachetka 8, Leończyk 4, Ziółkowski 0

HTR: Ireland 25, English 17, Kraljević 14, Moore 12, Dzierżak 11, Wall 3, Lewandowski 3, Zegzuła 0, Ostojić, Zalewski 0

Przed nami mało czasu na regenerację, bowiem prosto z Sopotu pojechaliśmy do Torunia. W piątek zagramy na wciąż niezdobytej w tym sezonie hali! Mecz z Twardymi Piernikami zostanie rozegrany 8 października o godzinie 17:30. Transmisja w Polsacie Sport News.