O trzecie zwycięstwo w “Grodzie Kopernika”!

Nie lada zadanie czeka podopiecznych trenerów Popiołka i Dudzika. Już w piątek zagramy na wciąż niezdobytej w sezonie 2021/2022 hali! Zapowiedź meczu Twarde Pierniki Toruń – HydroTruck Radom!

Przed sezonem było sporo zawirowań wokół naszego najbliższego rywala. Stracili głównego sponsora i kilku bardzo wartościowych zawodników. Mimo tych problemów w Toruniu zbudowano bardzo ciekawą, dobrze zbilansowaną i efektywnie grającą drużynę, która na tę chwilę gra rewelacyjnie, notując jeden z najlepszych startów ligowych w swojej historii. W pięciu dotychczas rozegranych spotkaniach torunianie ulegli na wyjeździe tylko warszawskiej Legii i choć była to bardzo bolesna porażka, to nie przełożyła się w jakikolwiek sposób na negatywną postawę zespołu w kolejnych spotkaniach, w których Twarde Pierniki wygrywały kolejno z WKS Śląskie, GTK i PGE Spójnią. Dodać do tego należy jeszcze inauguracyjne zwycięstwo nad Treflem i z bilansem 4:1 zajmują obecnie trzecie miejsce w lidze (choć tabela wskazuje na miejsce 4. z uwagi na jeden mecz więcej rozegrany przez Zastal).

Na kogo należy zwrócić szczególną uwagę? Gwiazdą zespołu z Torunia jest niewątpliwie Maurice Watson. Średnio notuje double-double z dorobkiem 20 punktów (4. miejsce w lidze) i ponad 10 asyst (1. miejsce w lidze) średnio na mecz. Do tego jest świetnym przechwytującym piłki. Zadaniem Anthonego Irelanda, Pawła Dzierżaka i Filipa Zegzuły będzie ograniczenie jego poczynań. Z pewnością musimy uważać na pozostałych obcokrajowców, są nimi James Eads (13 punktów na mecz) i Trevor Thompson (prawie 12 punktów). Nieoceniony w szeregach Twardych Pierników jest wciąż Aaron Cel, który jest najlepszym z Polaków w zespole Ivicy Skelina, notuje bowiem aż 14 punktów średnio w meczu.

Statystycznie oba zespoły są bardzo do siebie zbliżone, choć nasi przeciwnicy notują znacznie mniej start. Jeśli jednak zagramy w tym elemencie na takim poziomie jak ostatnio w Sopocie, a w pozostałych nie będziemy słabsi niż nasze średnie, to mamy olbrzymią szansę na to, by wywieźć z Grodu Kopernika kolejne wyjazdowego zwycięstwo w sezonie 2021/2022.

Trener Marek Popiołek nie ukrywał swojego zadowolenia po spotkaniu w Sopocie i nic dziwnego. Ale jest też świadomy tego, że ten rozdział jest już za nami, a przed nami kolejny. Co powiedział nam przed spotkaniem w Toruniu?

Zespół z Torunia bardzo dobrze rozpoczął sezon. Mają dużo pewności siebie i są trudni do zatrzymania. Szukają przede wszystkim gry w kontrataku oraz akcji pick and rollowych, którymi kieruje przede wszystkim Maurice Watson. Mamy jednak na ten mecz plan, drużyna łapie właściwy rytm i wierzę w to, że zagramy kolejne dobre zawody na wyjeździe.

Mecz Twarde Pierniki Toruń – HydroTruck Radom zostanie rozegrany w piątek 8 października o godzinie 17:30. Transmisja ze spotkania dostępna będzie w Polsacie Sport News. Trzymajcie mocno kciuki za Wasz HydroTruck!