Po nieudanym meczu z Asseco Arką staniemy ponownie przed szansą odniesienia pierwszego zwycięstwa w domu. Tym razem do Radomia przyjeżdża ekipa z Lublina, która w tym sezonie jest już po zmianie trenera. Zapraszamy na zapowiedź meczu HydroTruck Radom – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin.

Po kilku nieudanych spotkaniach, dalekim miejscu w tabeli lubelska ekipa rozstała się z Davidem Dedkiem. Aktualnie drużynę prowadzi inny, równie znany w Polsce Tane Spasev, który na obecną chwilę legitymuje się bilansem 1:1, a jego drużyna w sezonie 2021/2022 zwyciężyła dotychczas dwukrotnie, co patrząc na skład tej ekipy, jest zdecydowanie poniżej zarówno aspiracji lubelskiego teamu, jak i talentu poszczególnych graczy. Start na papierze dysponuje naprawdę bogatym składem więc osiągnięte dotychczas wyniki mogą być wielką niespodzianką in minus. Skupmy się jednak na poszczególnych zawodnikach. Liderem zespołu jest Amerykanin Doron Lamb. Rzucający z Lublina średnio zdobywa prawie 17 punktów w meczu przy skuteczności z gry na poziomie 49%. Drugim strzelcem jest Tweety Carter, jednak rozgrywający Startu nie jest tak skuteczny jak Lamb i do dorobku drużyny dokłada niespełna 11 punktów w meczu. W amerykańskim tercecie mamy jeszcze Jimmiego Taylora, olbrzymiego i skocznego centra, który jest również najlepszym zbierającym lubelskiej drużyny. Uważać na pewno trzeba na Mateusza Dziembę, jedynego Polaka, który aplikuje rywalom ponad 10 punktów w meczu. Dziemba to najlepiej rzucający zawodnik za “3” w teamie Tane Spaseva.

Uzupełnieniem liderów, na których musimy zwrócić szczególną uwagę są Mateusz Kostrzewski, Damian Jeszke czy Quenton De Cosey. Na papierze Start jest naprawdę silny, jednak w tym sezonie ta siła albo jest wciąż uśpiona, albo nie do końca może się odnaleźć w realiach sezonu 2021/2022. Z bilansem 2-7 okupuje jedno z ostatnich miejsc w lidze. Czy w Radomiu ten bilans ulegnie poprawie? Z takim zamiarem goście zamierzają wyjść na parkiet. My za zadanie mamy niedopuszczenie do tego i w końcu pokazanie, że w domu również możemy zwyciężać!

Ten sezon pokazuje, że na pewno mamy szasnę odnieść sukces. Jesteśmy zespołem, który stawia na współpracę, natomiast Start to raczej indywidualności, co pokazują statystyki. Na pewno musimy lepiej zastawiać, bo tu lublinianie mogą mieć przewagę. Porównanie statystyczne obu ekip.

Jak widać, nasz team ma pewne przewagi nad przyjezdnymi. Naszą największą bronią są oczywiście rzuty z dystansu i jeśli nasze celowniki nie będą przekrzywione, to mamy olbrzymią szansę na sukces. Co o naszym przeciwniku myśli trener Marek Popiołek?

Zespół z Lublina w swoich szeregach posiada kilku bardzo twardych fizycznie zawodników. Często szukają swoich przewag w akcjach tyłem do kosza, więc musimy być dobrze przygotowani na zatrzymanie Jimmie’go Taylora i Mateusza Kostrzewskiego. Jeżeli chodzi o grę obwodową, to kluczowi dla ich ofensywy są Doron Lamb i Tweety Carter, którzy rozgrywają dużo akcji pick and rollowych. Podsumowując, kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu będzie ograniczenie liczby punktów zdobywanych spod samego kosza przez ich wysokich oraz wywarcie odpowiedniego nacisku na ich najlepszych graczy pick and rollowych przy zasłonach stawianych do piłki.

W meczu nie wystąpi AJ English, przebywający aktualnie w Stanach Zjednoczonych.

Na mecz HydroTruck Radom – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zapraszamy do hali MOSiR w niedzielę 7 listopada na godzinę 19:30. Emocje gwarantowane! Bilety znajdziecie na stronie MOSiRu.

Sponsorem spotkania jest HYDRO ENERGY – strategiczny partner HydroTrucku Radom.

Hydro Energy to przede wszystkim wysokiej klasy instalacje fotowoltaiczne. Firma zajmuję się również instalacją pomp ciepła. Hydro Energy pomaga w załatwieniu wszelkich formalności związanych z uzyskaniem dotacji “Czyste powietrze”.
Przypominamy też, że do każdej instalacji montowanej w Radomiu i okolicach dodajemy karnet na mecze domowe HydroTrucku Radom!