W niedzielę rozpoczynamy nowy rozdział sezonu 2021/2022 Energa Basket Ligi! Pod wodzą nowego szkoleniowca, Mihailo Uvaila podejmiemy aktualnego mistrza Polski z drużynę z samego czuba tabeli, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski! Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy na chorego na nowotwór chłopca, Jasia Goguły. Szczegóły tego wydarzenia znajdziecie klikając w ODNOŚNIK.

Dziewięć zwycięstw i trzy porażki. Takim bilansem legitymuje się drużyna selekcjonera reprezentacji Polski Igora Milicicia. Trzeba przyznać, że choć nie najlepszy, to wciąż bardzo imponujący i punktowo aktualnie najlepszy w lidze. Nasz bilans jest niemal odwrotny. Obecnie mamy trzy zwycięstwa i osiem razy musieliśmy uznać wyższość rywali. W niedzielę powalczymy o czwarte zwycięstwo, choć o nie będzie bardzo ciężko.

Nasz rywal to nie byle kto. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego to wszak aktualny mistrz Polski, a także jedyny polski uczestnik europejskiej Koszykarskiej Ligi Mistrzów, wciąż liczy się w walce o awans do dalszej fazy tych rozgrywek. Jednak tematem zapowiedzi jest niedzielna konfrontacja w hali MOSiR. Konfrontacja, która może przynieść prawdziwe odrodzenie naszej drużyny. Co będzie oznaczała ewentualna porażka? Nic. Goście są murowanymi faworytami. Wystarczy spojrzeć na strony bukmacherskie. Armaty, jakimi dysponuje drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego są silne, ale i celne. Potęga podkoszowa również ma się czym pochwalić i zatrzymanie tej drużyny może graniczyć z cudem. Jak jednak pokazała niejednokrotnie historia, cuda w hali pod złotym sufitem już się przydarzały, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by doszło do kolejnego. James Palmer, Michael Young, James Florence, Kobi Simmons, Damian Kulig, Denzel Andersson i Trey Drechsel to zawodnicy, którzy mają średnią punktową powyżej dziesięciu w meczu. Ta siódemka graczy razem zdobywa prawie dziewięćdziesiąt trzy punkty, czyli więcej niż cała nasza drużyna łącznie. Siła ataku jest wręcz niewiarygodna i z taką siłą będziemy musieli się zmierzyć.

Porównanie statystyczne ekip pokazuje czym dysponują rywale. A dysponują naprawdę wieloma atutami.

Jak wszyscy wiedzą, gramy bez AJ Englisha, który nie jest już naszym zawodnikiem. Na ten mecz nie zakontraktujemy jeszcze nowej strzelby, ale badamy rynek i wierzymy, że po przerwie na mecze reprezentacji Polski, będziemy już w komplecie. Dużo w niedzielę będzie zależało od dyspozycji Anthonego Irelanda. Liczymy też, że Mike Moore nie zagra takiego meczu jak z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin. Jeśli ta dwójka wzniesie się nie wyżyny swoich możliwości, to reszta drużyny podąży za nimi. Wyjdziemy na parkiet, by walczyć na całego, by pokazać, że słabszy może porządnie kąsać! Bądźcie z nami i pomóżcie nam, a wspólnie jest szansa na sukces!

Na spotkanie HydroTruck Radom – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski zapraszamy w niedzielę do hali MOSiR, początek meczu o godzinie 18. Informację o biletach znajdziecie TUTAJ.

Sponsorem spotkania jest firma WOSZTYL UBEZPIECZENIA, świadczący usługi kompleksowych ubezpieczeń mieszkań, domów, środków lokomocji czy życia. Gorąco polecamy!!!