Długo czekaliśmy na pierwsze zwycięstwo w Radomiu. Nareszcie się doczekaliśmy! W niedzielny wieczór, już pod wodzą nowego trenera Mihailo Uvalina pokonaliśmy naszpikowany gwiazdami Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski!

Już sam początek pokazał pewne zaskoczenie, bowiem w pierwszej piątce zobaczyliśmy zupełnie innych zawodników, a także inne ustawienie niż zazwyczaj. Trener Mihailo Uvalin desygnował na parkiet piątkę z Jakubem Zalewskim, a także dwoma wysokimi, Danilo Ostojiciem i Filipem Kraljeviciem. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, bowiem w pierwszej kwarcie ów koszykarze pokazali jak się gra w koszykówkę! Brylowaliśmy w ataku, trafiając kilka ważnych trójek, ale też zbierając cenne piłki na atakowanej tablicy. Tych w całym meczu uzbieraliśmy sześć, przy czterech gości. Nie tylko jednak ofensywne zbiórki nam wychodziły. W meczu zebraliśmy aż o dziesięć piłek więcej niż przyjezdni z Ostrowa Wielkopolskiego i nareszcie w meczu wygraliśmy deskę! Na pochwałę zdecydowanie zasługuje dzielenie się piłką. Aż trzydzieści asyst! Tak, trzydzieści – uzbieraliśmy w czterdzieści minut, co jest rekordem sezonu, który aktualnie dzielimy z WKS Śląskiem Wrocław.

Anthony Ireland rozdał aż szesnaście asyst! Zagrał cały mecz, choćby na sekundę nie schodząc z parkietu! W dużej mierze dzięki niemu nasi wysocy mogli uzbierać pokaźną zdobycz punktową, bo przecież Danilo Ostojić zaliczył najlepszy mecz w barwach HydroTrucku, zdobywając dwadzieścia jeden punktów. Dołożył do tego osiem zbiórek i aż siedem asyst! Rewelacyjny wynik, dających wskaźnik EVAL na poziomie trzydziestu pięciu punktów. Po takim spotkaniu widzimy naszego zawodnika w najlepszej piątce kolejki Energa Basket Ligi! Wtórował mu Filip Kraljević, który zapisał na swoim koncie dziewiętnaście punktów, dokładając dziewięć zbiórek i dwa przechwyty. Bardzo dobre minuty zagrał Aleksander Lewandowski, a na pochwałę za grę w obronie zasłużył Paweł Dzierżak, który skutecznie powstrzymywał obwodowych Arged BM Stali.

Cały zespół był dziś jedną, wielką, napędzaną kibicami, dobrze funkcjonującą machiną. Taką drużynę uwielbiają kibice, na takie mecze też liczą! Zwycięstwo może nas cieszyć nawet podwójnie, bowiem nie był dysponowany Filip Zegzuła, a wciąż szukamy zastępstwa za AJ Englisha. Bardzo dziękujemy za wiarę, a przede wszystkim za niesamowity doping, który towarzyszył drużynie przez pełne czterdzieści minut!

Przed nami przerwa na występy reprezentacji Polski. O ile w niedzielę nie kibicowaliśmy Igorowi Miliciciowi, tak teraz będziemy za niego trzymać kciuki. Polska zagra 25 listopada z Izraelem i 28 listopada z Niemcami.

Mamy zatem kilkanaście dni na treningi, oraz na poszukiwanie gracza na pozycji rzucającego. Miejmy nadzieję, że na wyjazdowe spotkanie piątego grudnia z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz będziemy już w komplecie!

HydroTruck Radom – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:78 (26:20, 19:22, 20:14, 18:22)

HTR: Ostojić 21, Kraljević 19, Ireland 12, Moore 10, Lewandowski 9, Zalewski 5, Dzierżak 5, Żmudzki 2, Wall 0

Stal: Simmons 18, Palmer 16, Drechsel 15, Young 10, Florence 10, Mokros 5, Andersson 2, Kulig 2, Wadowski 0