WKS Śląsk Wrocław będzie kolejnym przeciwnikiem radomskiego HydroTrucku. Tym razem mecz ten będzie szczególny, bowiem radomscy fani basketu doczekali się spotkania w nowej, radomskiej hali. Na to wydarzenie czekaliśmy wszyscy kilka lat – wreszcie się udało. W niedzielę zagramy w Radomskim Centrum Sportu!

Nasz przeciwnik gra na dwóch frontach, nie tylko bowiem w Energa Basket Lidze, ale również na tzw. zapleczu Euroligi, czyli 7DAYS EuroCup. W tych drugich rozgrywkach nie wiedzie się Śląskowi najlepiej, jednak w każdym spotkaniu walczy, by godnie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Na rodzimym podwórku jest już znacznie lepiej. Z dodatnim bilansem wrocławianie zajmują obecnie siódmą lokatę i są na dobrej drodze by rok 2021 zakończyć na plusie. Chcielibyśmy jednak nieco utrudnić drużynie ze Śląska taki scenariusz. Bo czemu nie? Mimo, iż to właśnie WKS jest faworytem niedzielnej konfrontacji, to jesteśmy przekonani, że jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę. Wszak już w ostatnim spotkaniu w Radomiu pokazaliśmy, że z silnymi drużynami wygrywać potrafimy, nawet wtedy, gdy jesteśmy osłabieni.

W niedzielę będziemy mieli nie tylko nową halę – będziemy mieli także nowego gracza. Na parkiet RCS wybiegnie w naszych barwach Ahmed Hill, rzucający obrońca ze Stanów Zjednoczonych, który zastąpił AJ Englisha. Liczymy także na występ Filipa Zegzuły, który opuścił dwa ostatnie spotkania z powodu kontuzji. Filip czuje się już dobrze, ale o jego występie zadecydują minuty przed rozpoczęciem meczu.

Nasz rywal – WKS Śląsk Wrocław, to marka uznana. Od zmiany trenera grają bardzo dobrze. Andrej Urlep, jak za starych lat, potrafił ożywić ten zespół i zmotywować to wygrywania, przynajmniej w polskiej lidze. Śląsk jest silny, na papierze nawet bardzo. Jeden z ostatnich transferów wrocławian, Travis Trice, pokazuje znakomity basket. Do tego nieobliczalny Kodi Justice, który może zagrać fatalnie, ale też wyśmienicie. Pod koszem siłę stanowi tercet Cyril Langevine, Aleksander Dziewa i Kerem Kanter. Zrównoważony i szeroki skład Śląska jest wizytówką budowania zespołu, mając do dyspozycji wysoki budżet. Będzie nam ciężko przełamać tę drużynę, ale też mamy swoje atuty. Mamy pomysł, mamy koszykarzy, którzy są w stanie powstrzymać wrocławską lokomotywę.

Statystycznie drużyna z Wrocławia jest silniejsza. Przeważa w kilku elementach, istotnych w ostatecznym rozrachunku.

Jednak jak już pisaliśmy wyżej, nie jest to wyznacznik tego, kto zwycięży w niedzielnym spotkaniu. Faworyt jest jeden, to naturalne, ale faworyci są też od tego, by ich zwyczajnie pokonać! Taki też przyświeca nam cel. Niedzielny wieczór, kiedy dobiegnie czas, pokaże, czy faworyt upadnie, czy też nie. Najważniejsze, by świadkami tego była pełna hala Radomskiego Centrum Sportu!

Na mecz HydroTruck Radom – WKS Śląsk Wrocław zapraszamy w niedzielę 12 grudnia 2021, na godzinę 17:30. Bilety będą dostępne w dniu meczu w kasach hali od godziny 15. Musicie być z nami!!!

Szczegółowe informacje dotyczące biletów znajdziecie TUTAJ.

Olbrzymie podziękowania kierujemy na ręce sponsorów tego spotkania, którzy przyczynili się do tego, by już w tę niedzielę mecz odbył się w hali RCS. Są nimi Multiagencja ubezpieczeniowa WOSZTYL (www.wosztyl.eu), ISTO-SERWIS – producent myjni samochodowych (www.istoserwis.pl), oraz nasz partner DUDI NAPOJE (Dudi na FB).