Przed nami noworoczny pojedynek z Kingiem Szczecin! Wszyscy pamiętają tę strzelaninę w Szczecinie, z której wyszliśmy zwycięsko. Jak będzie 1 stycznia? Zapraszamy na zapowiedź meczu HydroTruck Radom – King Szczecin.

Szczecińska drużyna na półmetku rozgrywek jest w górnej ósemce ligi. W lutym będzie uczestnikiem Suzuki Pucharu Polski, co jest pewnego rodzaju pozytywnym osiągnięciem. Po zmianie trenera Wilki grają całkiem przyzwoicie. W tyle zostawiły już takie ekipy jak WKS Śląsk Wrocław, Anwil Włocławek czy Czarni Słupsk. Pod wodzą Arkadiusza Miłoszewskiego gra drużyny jest naprawdę efektywna. Po pierwszej rundzie King miał osiem zwycięstw i siedem porażek. Teraz, po pierwszej kolejce rundy rewanżowej dołożyli kolejne zwycięstwo do swojego konta. Dodatni bilans szczecinian niektórych mógłby dziwić, lecz patrząc na poukładaną rotację tej ekipy, nie dołączamy do takiego osądu.

Liderem zespołu ze Szczecina jest niewątpliwie skrzydłowy ze Stanów Zjednoczonych, Stacy Davis. 18 punktów na mecz robi wrażenie. Odpowiedzialny za zawodnika na pewno będą Mike Moore i Alek Lewandowski. Ważne, by zatrzymać Amerykanina w ataku! Nowy nabytek Wilków, pochodzący również z USA, rzucający Malachi Richardson doskonale wkomponował się z zespół Miłoszewskiego. W trzech spotkaniach zaliczył świetne występy, notując średnio prawie 17 punktów. Dwa z tych trzech spotkań szczecińskie Wilki wygrały. Siłą szczecinian są również dwaj Polacy. Dobrze znany w Radomiu Jakub Schenk, a także Filip Matczak. Najlepszą piątkę zespołu uzupełnia Sherron Dorsey-Walker. Ofensywnie jest to bardzo silny zespół. Żeby tego było mało, to King Szczecin poinformował dwa dni przed meczem o zakontraktowaniu Thomasa Davisa, amerykańskiego skrzydłowego, który reprezentował barwy szczecinian w sezonie 2020/2021. Schemat obronny trenera Mihailo Uvalina będzie w tym meczu kluczowy!

HydroTruck Radom ma swoje problemy. Nie opuszczają nas od kilku tygodni. Wcześniej coach Uvalin nie mógł skorzystać z Filipa Kraljevicia, Filipa Zegzuły i Pawła Dzierżaka. Do rotacji dwaj obrońcy już powrócili, natomiast problemem jest wciąż dyspozycja jednego z najwyższych koszykarzy ligi, Filip Kraljević. Chorwat wrócił do treningów, ale nie są one intensywne, jak reszty zespołu. Trenuje indywidualnie pod okiem Michała Janduły. Czy wystąpi w meczu z Wilkami? Jest to raczej wątpliwe, jednak decyzja ta zostanie podjęta dopiero na porannym, noworocznym treningu. Z rotacji, z powodu kontuzji ścięgna Achillesa wyleciał kapitan zespołu, Daniel Wall. Spotkanie z Wilkami będzie drugim, w którym nie będzie mógł uczestniczyć. Końca naszych kadrowych problemów zatem nie widać, ale światełko w tunelu Daniela Walla zaczęło być widoczne. Kapitan ma odpoczywać około tygodnia, po czym ma wrócić do treningów i grania.

Przed nami bardzo ciężki pojedynek. Nie tylko ze względu na przeciwnika i problemy z rotacją. Staniemy bowiem po raz kolejny przed publicznością w hali Radomskiego Centrum Sportu, hali, do której wciąż się przyzwyczajamy, a w której w debiucie zwyciężyć się nie udało. Czy tym razem będzie inaczej?

Wszystkich kibiców zapraszamy na noworoczny pojedynek z King Szczecin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30. Czy 1 stycznia będzie dla nas szczęśliwy?

Bilety w cenie już od 5zł! Do nabycia na stronie MOSiRu. Wszelkie informacje o biletach znajdziecie TUTAJ.

Sponsorem meczu jest firma ISTOSERWIS. Dziękujemy za zaufanie!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=328973165901728&set=a.120752426723804